Periyodik Bakım

Tüm markalar

Genel olarak araçların periyodik bakımlarının yılda bir kez veya üretici tarafından tanımlanmış olan kilometre içerisinde yapılması önerilmektedir. Araç modeli, yakıt tipi ve üreticisine bağlı olarak periyodik bakım kilometreleri 10.000 km, 15.000 km ve 20.000 km olarak değişiklik gösterebilmektedir. Buradaki en önemli belirleyici unsurlardan bir tanesi de motor yağıdır. Çünkü motor yağı yağ pompasının devreye girmesi ile motorun içindeki hareketli parçalar arasında ince bir film tabakası oluşturarak sürtünmeyi azaltır. Bunu yaparken yağımız motorun içinden atık maddecikler i uzaklaştırır ve mekanik parçaların soğumasına yardımcı olur. Bu nedenle araç özelliklerine uygun spektlere sahip yağ kullanımı ve zamanında değişimi önemlidir.

Atık maddeler her ne kadar düzenli olarak yağ filtresi vasıtasıyla ayrıştırılsa da, aracınızın motor yağı kalitesi zamanla düşer ve bu nedenle aracınızın belirli aralıklarla bakıma girmesi gereklidir.

Otomobilim İzmir olarak , aracınızın periyodik bakımlarını TOTAL yağ ve kaliteli yedek parçalar kullanarak daha uygun fiyatlar ile yapmaktayız.